fbpx

מחזור ב' של 'המנבטה' יצא לדרך! אחרי שמהמחזור הראשון צמחו 9 יוזמות, טכנולוגיות וחינוכיות, עם נוער, משפחות ועוד; רשות הרבים ומרכז ספיר פותחים מחזור ב' של חממת יוזמות ייחודית בתחום היהדות הישראלית: סדנאות מצוינות, שיח עמיתים, ליווי וייעוץ אישי, מענק מימון ראשוני ועוד.

המנבטה היא תוכנית למידה מעשית, המסייעת לקבוצה נבחרת של 15 יזמים ויזמיות לקדם רעיונות, חלומות ופתרונות, ולהביאם מרעיון למעשה. מטרת המנבטה היא מתן מענה לאתגרים החדשים של ירושלים, באמצעות טיפוח הדור הבא של תחום ההתחדשות היהודית. קהילת היזמים.ות שתוקם תקבל הכשרה וליווי בפיתוח יוזמות התחדשות יהודית, המותאמות לצרכי העיר, תוך שותפות בין הארגונים והקהילות הפועלים בתחום.

"במהלך המפגשים התחדד לי מה אני רוצה לעשות, ואיך אני מעוניינת לעשות את זה"

בוגרת מחזור א' של המנבטה

התכנית כוללת 10 מפגשי למידה ובהם הכשרות שיעבירו מומחים בתחום, בנושאים כמו בניית פרויקטים, שיתופי פעולה, פיתוח מודל עסקי ומפגשי לימוד עמיתים. נוסף על כך, יינתן  ליווי אישי ומקצועי של מנטורים אישיים. בסוף התכנית היזמים.ות יזכו להוציא לפועל פיילוט של המיזם.

התוכנית תתקיים בימי שלישי אחת לשבועיים, החל מינואר 2020, בבית רשות הרבים בקרית יובל. המפגשים יהיו בני 3.5 שעות (מלבד 3 מפגשים בני שעתיים).

ההרשמה למחזור ב' נסגרה. עקבו אחרינו בפייסבוק כדי לדעת ראשונים מתי יפתח המחזור הבא!

אודותינו:

המנבטה היא חממת יוזמות לחדשנות יהודית-ישראלית.

במנבטה ארגונים ויזמים חברתיים יזכו לקבל כלים, ליווי וידע מקצועי לביצוע והגשמת החלומות שלהם בתחום. התוכנית זוכה לתמיכה תקציבית ומהותית מרשות הרבים, בשותפות עם מכון ספיר וגופים מקומיים נוספים.

"פגשתי דמויות של עשייה וקיבלתי השראה, שמחתי ממש מפגישות היעוץ"

בוגר מחזור א' של המנבטה

מה מקבלים במנבטה?

 • 10 מפגשי הכשרה, הרצאות ולימוד עמיתים.
 • מפגשי ליווי פרטני עם מנהלת החממה והמנטור/ית המקצועי/ת שיוצמדו לכל מיזם.
 • פיילוט הרצה, לקראת ביצוע היוזמה הרחבה עם סיום הקורס.
 • ערב סיום חגיגי.

תנאי קבלה לתכנית:

 1. מגורים בירושלים.
 2. אוריינטציה לתחום היהדות הישראלית: בוגרי ובוגרות תוכניות של ארגוני התחדשות יהודית, וא.נשים עם חיבור לשדה ההתחדשות היהודית (למשל לימודים במכינה קדם-צבאית, בית מדרש פלורליסטי וכדומה).
 3. יתרון: רקע או ניסיון ביזמות ועשייה חברתית.
 4. מחויבות ליצירת מיזם בר-קיימא.
 5. יתרון: קשר לארגון התחדשות יהודית חבר פורום 'רשות הרבים', שיכול לשמש כארגון מלווה למיזם. 
 6. מוכנות לעמוד בהתחייבויות להלן:

מחויבות של היזם/ית:

 • תשלום של 500 ₪ לקורס.
 • נוכחות  לפחות ב-80% מהמפגשים.
 • מילוי לפחות 80% מהמשימות בין המפגשים.
 • קביעת פגישות אישיות עם מנהל/ת החממה והמנטור/ית לליווי (עד 20 שעות במהלך הקורס).
 • הוצאה לפועל של פיילוט המיזם במהלך הקורס והוכחת היתכנותו.
 • הוצאת המיזם לפועל / השתלבות בארגון.

מתי ואיפה?

התוכנית נמשכת לאורך ששה חודשים: 10 מפגשים בימים קבועים, בבית רשות הרבים בירושלים.


אודות הארגונים השותפים:

רשות הרבים – הפורום הירושלמי לארגוני התחדשות יהודית, הוא שותפות של 35 ארגונים המשפיעים יחד על רשות הרבים – המרחב הציבורי הירושלמי, בקידום יהדות מתונה ועיר פתוחה לכל באיה. אנו שואפים.ות להבטיח עתיד ירושלמי צומח, ומובילים ערוצי פעולה שונים: חינוך, תרבות, סנגור ואקטיביזם, במגוון אסטרטגיות ושיטות עבודה.

מרכז ספיר – מטרת העל של מרכז ספיר לתרבות ולחינוך יהודי, היא להעמיק את הידע והזיקה של מגזרים שונים באוכלוסייה היהודית ישראלית לתרבות ולמורשת היהודית והציונית. זאת לאור עקרונות של סובלנות, פלורליזם, וראיית יהודים ישראלים כחלק בלתי נפרד מהעם היהודי בעולם. התרומה הייחודית של מרכז ספיר לשדה ההתחדשות היהודית בישראל מתמקדת בארבעה ערוצי פעולה: מבט אסטרטגי על התחום ופיתוח מודלים חדשים של פעילות, העלאת רמת הידע הקיים בתחום באמצעות מחקר, הערכה ומיפוי, קידום חשיבה תוצאתית ומדידת הצלחה, וקידום שיתופי פעולה בין-ארגוניים ואיגום משאבים.

ההרשמה למחזור ב' נסגרה. עקבו אחרינו בפייסבוק כדי לדעת ראשונים מתי יפתח המחזור הבא!

לפרטים נוספים: בתאל אמסטר, מנהלת תוכניות ברשות הרבים batel@jfjro.org