fbpx

השותפים שלנו הם הלב הפועם והכוח המניע של שדה היהדות הישראלית בירושלים ובארץ כולה. שלושים הארגונים החברים מביאים רצף מרשים של זהויות יהודיות: חילונית, מסורתית, דתית לסוגיה. עיקר פועלם של הארגונים הוא בעשייה חינוכית, תרבותית וחברתית.
העבודה המשותפת לאורך כל השנה נועדה להעמיק את השותפיות וקיימות התחום כמו גם להשפיע על המרחב הציבורי בעיר דרך עבודה עם גורמי עירייה וחברה אזרחית.
מעוניינים להצטרף לרשות הרבים? מוזמנים לפנות לעינבר.

'בית פרת' ירושלים

בית מדרש גועש בו צעירים וצעירות מכל גווני החברה הישראלית, בוגרי צבא ושירות לאומי וסטודנטים, מעצבים מחדש את הישראליות. בתכניות השונות במדרשה ובקהילת הבוגרים לומדים את היצירות הגדולות של התרבות היהודית והמערבית, וחולמים יחד על גדולה ישראלית חדשה.

לאתר האירגון

בית ישראל

קיבוץ עירוני משימתי, מהראשונים שקמו בישראל. אנו חיים בשכונת גילה בירושלים. הגענו מקיבוצים וערים, מרקעים מגוונים -חילוניים, דתיים ומסורתיים. חברנו יחד מתוך רצון לבנות קהילה שיתופית היונקת ממקורות הרוח היהודיים ומתמודדת עם בעיות השעה הבוערות בחברה הישראלית. הטרידו אותנו פערים חברתיים, ניכור וקיטוב, והיחלשותם של ערכי תרומה ושליחות.

לאתר האירגון

בית מדרש אלול

בית להתחדשות יהודית המרחיב את 'לימוד התורה' המסורתי לאופקים חדשים. באלול לומדים ודורשים מקורות ישראל על כל גוניהם, לצד ספרות והגות כללית. הלימוד במעגל מונחה ובחברותא מושך השראה מחכמת הדורות, מפתח הקשבה ודיאלוג שוויוני, ומוביל ל'מדרש אישי' בכתיבה, יצירה, וביזמות תרבותית וחינוכית.

לאתר האירגון

בית מורשה

מרכז למנהיגות וללימודי היהדות, מעורב בתהליכי עומק בחברה הישראלית ולתרום לעיצוב דמותה של ישראל כמדינת העם היהודי. כיום עומדים בפני האתגר הגדול של התמודדות על זהותה ועל אופיה כמדינה יהודית דמוקרטית.

לאתר האירגון

גשר

פועל לקידום הערבות ההדדית וההבנה בין חלקי העם השונים, למען עתיד משותף לעם היהודי בישראל ובתפוצות. פעילויות המכון מכוונות לבני נוער, לחיילים ולמפקדים בצבא ובכוחות הביטחון, למורים ולמחנכים, לאנשי תקשורת, לסטודנטים ולמבוגרים בחברה הישראלית.

לאתר האירגון

דגל יהודה – קהילה ספרדית שוויונית

קהילת דגל יהודה היא בית למבקשים חיבור למסורת הספרדית-מזרחית. בהשראתה אנו שואפים לממש חיים יהודיים המחזיקים במתינות עם נאמנות למורשת ישראל. נר לרגלינו הם ערכי הצדק החברתי, הצדקה והשלום לכל באי עולם. דגל יהודה מקיימת מרחב שוויוני לתפילה;  ללימוד משנתם של חכמי ספרד והמזרח; ולעשייה חברתית. בהקשר קהילתי של שותפות וערבות מצמיחה דגל יהודה נשים

לאתר האירגון

היברו יוניון קולג'

מרכז להכשרה רוחנית ומקצועית ליהדות הרפורמית. בוגרותיו ובוגריו – רבנים, מחנכים, חזנים ועובדים קהילתיים – משרתים בקודש בקהילות צפון אמריקה, ישראל וארצות רבות נוספות.

לאתר האירגון

הישיבה החילונית

תכנית לימוד עבור צעירים בני 20-30 מכל הארץ בת ארבעה חודשים הכוללת הזנה ולינה. לומדים מהיצירה העברית לדורותיה, ואת הדתות השונות ממזרח וממערב. מטיילים ומכירים את ירושלים מזוויות שונות דרך טיולים, סיורים ומפגש עם דמויות, קהילות ודרכי חיים.

לאתר האירגון

הלו"ז העברי

מיזם להכללת מועדים בעלי משמעות ותוכן יהודיים ממסורות קהילות ישראל, בתוך מעגל השנה הישראלי.

לאתר האירגון

הלל

ארגון שמטרתו לחזק את זהותם היהודית של סטודנטים ישראלים ולהעמיק את תחושת שייכותם לעם היהודי וזאת באמצעות חשיפתם והעמקת היכרותם עם המגוון הרחב של קהילות וזהויות יהודיות הקיימות בעולם כיום.

לאתר האירגון

השגחה פרטית

ארגון השגחה פרטית מציע מודל כשרות חלופי. משגיחי הכשרות של הארגון מפקחים על המסעדות ובתי העסק תוך מעורבות מתמשכת ויצירת שותפות מקצועית וערכית על-פי ההלכה.

לאתר האירגון

התנועה המסורתית

תנועה ישראלית במהותה ובצביונה, ועם זאת בעלת זיקה ליהדות הקונסרבטיבית העולמית. התנועה ברחבי הארץ, על כל אגפיה, מהווים בית לאנשים רבים המוצאים בהם יהדות חמה ומסבירת פנים, המשלבת אמונה, מסורת ומסגרת קהילתית עשירה בערכים יהודיים דמוקרטיים.  

לאתר האירגון

התנועה הרפורמית

ארגון הגג של הקהילות והמוסדות הרפורמיים בישראל. התנועה הישראלית הינה חלק מתנועה עולמית, הפועלת באמצעות 1200 קהילות ומרכזיים קהילתיים בלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם.

לאתר האירגון

זוהר חי

בית מדרש 'זוהר חי' נוסד בירושלים בשנת תשע"ד על ידי הדסה פרומן, ד"ר שפרה אסולין, ד"ר אבישר וד"ר סיון הר שפי, מתוך החזון לייסד מרכז ללימודי הזוהר ותורת הסוד היהודית בחיבורם לחיים ולשפת היצירה. בית המדרש מפגיש לומדים מכל גוני קשת החברה הישראלית, גברים ונשים, חילונים ודתיים. תחת כנפיו נפגשים חוקרים ומורים המתמחים בלימוד ובחקר

לאתר האירגון

טבע עברי

טבע עברי הינה עמותה המקדמת אחריות סביבתית יהודית בישראל. טבע עברי, המורכבת מדתיים וחילונים, אנשי רוח ומעש, שואפת להרחיב את זהותנו כיהודים החיים בישראל כך שתכלול גם את מחויבותנו לאורח חיים בר-קיימא. מטרה זו משתלבת בראיית המשבר הסביבתי כמשבר עולמי הנובע מההתנהלות אנושית, ואת הפתרון לו ככזה הכולל לקיחת אחריות מקומית, מתוך תרבותנו ומורשתנו. למן

לאתר האירגון

טנא ירושלמי

העמותה מאגדת מזה עשור 5 קהילות שיתופיות הפועלות בירושלים. חזון הקהילות הינו עיצוב חברה הומניסטית, סולידרית, דמוקרטית ושוויונית בישראל תוך בניית מודל למשיכה של צעירים למגורים בירושלים בטווח הרחוק.

לאתר האירגון

יסודות

עמותת 'יסודות – המרכז לליבון ענייני תורה ומדינה' הוקמה בשנת תשנ"ו, לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, על ידי קבוצת אנשי חינוך מן החברה הציונית דתית. מטרתה היא לייצב שפה יהודית-אזרחית תוך כדי חשיפה למגוון רחב של ערכים יהודים ודמוקרטיים העוזרים לשדה החינוכי לעצב תפיסת עולם מורכבת ומגובשת בהתמודדות עם אתגרים אלה.

לאתר האירגון

ישיבה מזרחית

בית לתרבות, תורה ויצירה ברוח יהדות ארצות האסלאם והמזרח. הישיבה היא פרי חלום ומאמץ של רבות רבים שמבקשים להביא את הוויית החיים המסורתית-מזרחית אל קלחת הזהויות המבעבעת של החברה הישראלית באמצעות לימוד, פיוט, מפגשי תרבות, שיח חברתי ויצירה ברוח מסורת אבותינו ואמותינו, ועם הטאץ’ המיוחד שלנו – כאן ועכשיו. הבשילה השעה לעשות מקום לעושר התרבותי וההגותי

לאתר האירגון

כל ישראל חברים

'כל ישראל חברים – אליאנס' הוא ארגון חינוכי שמעטים כמותו. לפני מאה וחמישים שנה, יצרו מייסדי הארגון באירופה מסגרת חינוכית נועזת שנועדה לאפשר לתלמידים יהודים להשתלב בתוך סביבת חייהם, תוך הקניית השכלה אוניברסלית וחיזוק המסורת היהודית. 'כל ישראל חברים – אליאנס' הוא ארגון שהקדים את זמנו, הוא החל את דרכו במטרה להגן על זכויות היהודים

לאתר האירגון

מכון הדר

מכון הדר מהווה בית עבור אנשים השואפים לבנות, לבסס ולהעצים, קהילות תוססות, מחויבות להלכה ושוויוניות החיות חיי לימוד תורה, תפילה וגמילות חסדים. אנו מבקשים לבנות עולם בו מתקיימות קהילות כאלו, על ידי תכניות ישיבתיות אינטנסיביות, בית מדרש פעיל, קשר עם בוגרים, שיתופי פעולה עם קהילות וארגונים השותפים לעולם ערכי זה, אירועים פומביים, ולימוד והוראה סביב

לאתר האירגון

מכון כרם

המכון מכשיר מורים בתחומי הרוח, היהדות, החברה, האמנות והמדעים, ברוח ההומניזם ואהבת האדם. הלימודים מתקיימים באווירה אינטימית, ברמה אקדמית גבוהה ותוך יחסי אמון בין מורים לתלמידים.

לאתר האירגון

מכון שוקן למחקר היהדות – JTS

מכון מחקר למדעי היהדות הפועל בירושלים למעלה משמונים שנה ומעורב בחיי התרבות בעיר. במכון מתקיימים ערבי עיון, תערוכות וכנסים הפתוחים לקהל הרחב. המכון משמש כקמפוס לתלמידי התכנית להכשרת רבנים של ה-JTS. המכון יושב בבניין ההיסטורי של ספריית שוקן ומכיל אוסף ייחודי בתחום מדעי היהדות.

לאתר האירגון

מכון שכטר

מכון שכטר מציע תואר שני המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה עם התמחות לבחירה בשניים מתוך מבחר של 13 תחומי לימוד מרתקים במדעי היהדות. במהלך התואר תיהנו מדרכי לימוד מסורתיות המשולבות בגישות מחקר מודרניות.

לאתר האירגון

מכון שלום הרטמן

מרכז חינוך ומחקר יהודי במושבה הגרמנית בירושלים. המכון הוקם על ידי הרב פרופ' דוד הרטמן בשנת 1976, ונקרא על שם אביו. המכון מכשיר חוקרים, מחנכים, תלמידים, מנהיגים ורבנים מכל הזרמים.

לאתר האירגון

מכינת רוח נכון

רוח הארץ הינה תוכנית של חצי שנה לבוגרי מכינות (שנה ב'). התוכנית כוללת מפגש מעמיק עם ארץ ישראל, עם נופיה, עם ההסטוריה שלה, ועם המגוון האנושי המדהים שבארצנו, תוך הכרת האתגרים בשטח ולקיחת חלק בעשיה הלאומית. התוכנית מהווה נדבך נוסף על לימודי המכינה אשר מתבטא ביציאה להכיר את המציאות בשטח, לחוש את הדברים ולפגוש את

לאתר האירגון

ממזרח שמש – כל ישראל חברים

ממזרח שמש הוא בית מדרש למנהיגות חברתית, המטפח פעילים ומנהיגים חברתיים, לעשייה חברתית ברוח מסורת ישראל ובהשראת מורשת יהודי המזרח.

לאתר האירגון

מרכז פיוקסברג

המרכז משמש משכן לאיחוד הקהילות הקונסרבטיביות בארץ ובעולם. קמפוס מרכז פיוקסברג כולל את הישיבה הקונסרבטיבית המשלבת לימוד מקורות ישראל לעומקם באווירת החוויה היהודית. במקום מתקיימת פעילות תרבותית עניפה הכוללת הצגות, מופעים ואירועים מיוחדים לילדים.

לאתר האירגון

משיב הרוח

כתב עת לשירה יהודית – ישראלית, נוסד בראשית שנת תשנ"ה (1994) בידי חבורת משוררים צעירים דתיים, חלקם מבני ההתיישבות ביש"ע.

לאתר האירגון

נאמני תורה ועבודה

תנועה ציונית-דתית המבקשת להחזיר את הציונות הדתית לשורשיה. מגמתה לחזק את ערכי 'תורה ועבודה', תוך שילוב התורה עם המדע, הציונות והחיים המודרניים.

לאתר האירגון

נשימה א.מ.י

נשימה שמה לעצמה למטרה להתמודד בדרך יצירתית ובאמצעות כלים אמנותיים – מוסיקליים-רוחניים עם משבר הזהות הקיים בעולם המודרני (והפוסט-מודרני) ובתוכו משבר הזהות היהודית בישראל וברחבי העולם היהודי כולו.

לאתר האירגון

סטודיו משלך

סטודיו משלך – קבוצת אמניות הבאות מהחברה הדתית לגווניה השונים,  פעילות משנת 2010 בשני מישורים: לקידום והעצמה מקצועית וכלכלית של נשים אמניות בכלל ואמניות דתיות בפרט, ולקידום אמנות ותרבות ככלי המגשר בין זהויות, תרבויות ואוכלוסיות מגוונות בירושלים. הסטודיו שלנו פועל במקלט בשכונת סן מרטין, ומשמש גלריה להצגת תערוכות ומקום מפגש לאמנים/יות  אורחים ולהכרות אישית בין

לאתר האירגון

עבודה שבגוף

עבודה שבגוף קמה וממשיכה לצמוח במטרה להוביל שיח הוליסטי יהודי השוזר יחד עבודת גוף, נפש ורוח יהודית – ישראלית. שאיפתנו להנכיח את הגוף בשדות הרוח ואת הרוח בשדה הגוף תוך העמקה ברבדים השונים בזהותנו וטשטוש הגבולות ביניהם.

לאתר האירגון

ערבות – נשים מחברות מסורת

בית מדרש למנהיגות חברתית לנשים, המטפח מנהיגות חברתיות ותלמידות חכמות בהשראת מורשת יהדות ספרד והמזרח, ומתוך הישענות על כוחן של נשים בהעברת מסורת ובתיקון חברתי. אנו מאמינות בכוחה של המורשת הספרדית-מזרחית לשמש מודל לחברה המכילה מגוון וריבוי והמושתתת על ערכים של צדק חברתי, מתינות, שלום וערבות הדדית.

לאתר האירגון

קהילות שרות

'קהילות שָרות פיוט וניגון' – לפיוט יש בית. מהות העשייה שלנו לייצר מפגש בין עולם הפיוט לציבור הרחב ולתרבות הישראלית העכשווית. אנו מפיקים מופעי פיוט בשילוב נגנים, כנסי תוכן, סדנאות ומפעילים את התוכנית "מסע הקסם הפיוטי" שבמסגרתה מתגבשות קהילות פיוט ממשיות ברחבי הארץ. אנו מאמינים כי הפיוט על מרכיביו השונים: מוזיקה, טקסט, ריטואל וקהילתיות –

לאתר האירגון

קול האות

קול האות רותמת את כוחן הייחודי של אמנות חזותית ואומנויות הבמה במסגרת תכניות משמעותיות וחוויתיות המשמשות להעברת רעיונות, תכנים וערכים יהודיים

לאתר האירגון

קולך

'קולך – פורום נשים דתיות' הינו ארגון אורתודוקסי פמיניסטי חלוץ בישראל, לקידום ופיתוח מנהיגות נשית רוחנית, והעמקת השותפות הנשית באורחות החיים היהודיים.

לאתר האירגון

שבאתי

חזון חדש לשבת הירושלמית. שימוש במרחבים ציבוריים כמקום מפגש תרבות ופנאי, נינוח ופתוח.

לאתר האירגון

תא שמע TA SHMA

תא שמע הוא בית מדרש עצמאי דובר צרפתית הפתוח לכל, שבסיסו בירושלים Ta Shma est un Beit Midrash indépendant francophone ouvert à toutes et à tous, basé à Jérusalem

לאתר האירגון

תמורה

יהדות חילונית – תמורה הומניסטית ביהדות. "יהדות חילונית" נוסדה בשנת 2003 כחממה ליזמות חברתית וחינוכית בתחומי היהדות כתרבות ומכון להכשרת רבנים חילונים-הומניסטים הידוע בשם "תמורה – יהדות ישראלית". עד כה הוסמכו 37 רבנים ורבות חילונים.

לאתר האירגון

השותפים שלנו לדרך

Charles and Lynn Schusterman Family Foundation

Charles and Lynn Schusterman Family Foundation is a global enterprise that supports and creates innovative initiatives for the purpose of igniting the passion and unleashing the power in young people to create positive change in their communities.

לאתר האירגון

גווני ירושלים

תוכנית לפיתוח וביסוס רשת קהילתית בתחום הזהות היהודית-ישראלית-פלורליסטית בשכונות ירושלים.

לאתר האירגון

המודל הירושלמי

מטרת המודל הירושלמי היא לאגד ולתמוך במובילי שינוי היוצרים יחד חברה אזרחית תוססת, מגוונת וחזקה בירושלים.

לאתר האירגון

הסוכנות היהודית

מאז הקמתה ב-1929 פעלה הסוכנות היהודית למען השבתם הביתה של למעלה מ-3,000,000 עולים, ייסדה למעלה מ-1,000 ישובים ברחבי ישראל, חינכה למעלה מ-300,000 אלף ילדים ב"עליית הנוער" והקימה למעלה מ-1,500 מוסדות חינוך ותרבות.

לאתר האירגון

פדרציית מטרו-ווסט

Jewish Federation of Greater MetroWest is the largest Jewish philanthropy in New Jersey and the eighth largest Federation in the country, serving the Jewish community in Essex, Morris, Sussex, Union, and parts of Somerset counties. Inspired by our Jewish values, Federation cares for people in need locally, in Israel, and in 70 countries around the

לאתר האירגון

פדרציית ניו יורק

פדרציית ניו יורק הוקמה לפני 100 שנה, תומכת משמעותית במגוון קהילות יהודיות ברחבי העולם, מתוך מחויבות עמוקה לערכים יהודיים ובהם פלורליזם ותיקון עולם. באמצעות תרומתה ועשייתה, הפדרציה מעודדת ומאפשרת קיום אורח חיים יהודי ומחזקת קהילות יהודיות בכל רחבי העולם.

לאתר האירגון

פנים – האיגוד הארצי

מאגד תחתיו ארגונים שונים העוסקים בתרבות ובזהות יהודית במגוון רחב של תפיסות עולם: חילוניים, אורתודקסיים, רפורמיים וקונסרבטיביים; קהילות עירוניות ובני ההתיישבות העובדת; ארגונים אשכנזיים ומזרחיים; ארגוני עולים חדשים וותיקים.

לאתר האירגון

קהילת ROI

An international network of activists and change makers who are redefining Jewish engagement for a new generation of global citizens

לאתר האירגון

קואליציית הסובלנות

קואליציית הסובלנות הירושלמית היא התאגדות של כ- 70 ארגונים ומוסדות הפועלים למען קידום סובלנות וחיים משותפים בירושלים. מטרת הקואליצייה, הפועלת בחסות הקרן לירושלים, היא לחזק את הארגונים החברים בה ולהעצים את פעילותם ואת השפעתם בעיר, לשם קיומו של מרקם עירוני בריא ולתפקודה התקין של העיר עבור כלל תושביה. בנוסף, הקואליצייה שואפת להפיץ ולהטמיע תפיסות סובלניות

לאתר האירגון

קרן אבי חי

קרן פרטית, מיסודו של זלמן חיים ברנסטין ז"ל, המחויבת להמשכיותם של עם ישראל והיהדות ולמרכזיותה של מדינת ישראל בחיי העם היהודי.

לאתר האירגון

קרן ליכטאג

Advancing self-sufficiency, vibrant Jewish life & social entrepreneurship in North San Diego County and Jerusalem

לאתר האירגון