fbpx

השותפים שלנו הם הלב הפועם והכוח המניע של שדה היהדות הישראלית בירושלים ובארץ כולה. שלושים הארגונים החברים מביאים רצף מרשים של זהויות יהודיות: חילונית, מסורתית, דתית לסוגיה. עיקר פועלם של הארגונים הוא בעשייה חינוכית, תרבותית וחברתית.
העבודה המשותפת לאורך כל השנה נועדה להעמיק את השותפיות וקיימות התחום כמו גם להשפיע על המרחב הציבורי בעיר דרך עבודה עם גורמי עירייה וחברה אזרחית.
מעוניינים להצטרף לרשות הרבים? מוזמנים לפנות לעינבר.

'בית פרת' ירושלים

בית מדרש גועש בו צעירים וצעירות מכל גווני החברה הישראלית, בוגרי צבא ושירות לאומי וסטודנטים, מעצבים מחדש את הישראליות. בתכניות השונות במדרשה ובקהילת הבוגרים לומדים את היצירות הגדולות של התרבות היהודית והמערבית, וחולמים יחד על גדולה ישראלית חדשה.

לאתר האירגון

בית ישראל

קיבוץ עירוני משימתי, מהראשונים שקמו בישראל. אנו חיים בשכונת גילה בירושלים. הגענו מקיבוצים וערים, מרקעים מגוונים -חילוניים, דתיים ומסורתיים. חברנו יחד מתוך רצון לבנות קהילה שיתופית היונקת ממקורות הרוח היהודיים ומתמודדת עם בעיות השעה הבוערות בחברה הישראלית. הטרידו אותנו פערים חברתיים, ניכור וקיטוב, והיחלשותם של ערכי תרומה ושליחות.

לאתר האירגון

בית מדרש אלול

בית להתחדשות יהודית המרחיב את 'לימוד התורה' המסורתי לאופקים חדשים. באלול לומדים ודורשים מקורות ישראל על כל גוניהם, לצד ספרות והגות כללית. הלימוד במעגל מונחה ובחברותא מושך השראה מחכמת הדורות, מפתח הקשבה ודיאלוג שוויוני, ומוביל ל'מדרש אישי' בכתיבה, יצירה, וביזמות תרבותית וחינוכית.

לאתר האירגון

בית מדרש חברותא

בית מדרש חברותא מיועד לסטודנטים וסטודנטיות, חילונים ודתיים, תלמידי האוניברסיטה העברית, המעוניינים בלימוד תורה יסודי ומעמיק בד בבד עם לימודיהם האקדמיים. הלימוד בחברותא מושתת על לימוד רציף של מסכת מהתלמוד ומתקיים ב'חברותות'. נוסף על כך, הלומדים משתתפים בשיעורי עיון שבועיים בתלמוד, בסמינר אקדמי וכן בשיעורים מתחומים נוספים כגון תנ"ך ומחשבת ישראל.

לאתר האירגון

בר קיימא (טבע עברי)

טבע עברי הינה עמותה המקדמת אחריות סביבתית יהודית בישראל. טבע עברי, המורכבת מדתיים וחילונים, אנשי רוח ומעש, שואפת להרחיב את זהותנו כיהודים החיים בישראל כך שתכלול גם את מחויבותנו לאורח חיים בר-קיימא. מטרה זו משתלבת בראיית המשבר הסביבתי כמשבר עולמי הנובע מההתנהלות אנושית, ואת הפתרון לו ככזה הכולל לקיחת אחריות מקומית, מתוך תרבותנו ומורשתנו. למן

לאתר האירגון

גשר

פועל לקידום הערבות ההדדית וההבנה בין חלקי העם השונים, למען עתיד משותף לעם היהודי בישראל ובתפוצות. פעילויות המכון מכוונות לבני נוער, לחיילים ולמפקדים בצבא ובכוחות הביטחון, למורים ולמחנכים, לאנשי תקשורת, לסטודנטים ולמבוגרים בחברה הישראלית.

לאתר האירגון

היברו יוניון קולג'

מרכז להכשרה רוחנית ומקצועית ליהדות הרפורמית. בוגרותיו ובוגריו – רבנים, מחנכים, חזנים ועובדים קהילתיים – משרתים בקודש בקהילות צפון אמריקה, ישראל וארצות רבות נוספות.

לאתר האירגון

הישיבה החילונית

תכנית לימוד עבור צעירים בני 20-30 מכל הארץ בת ארבעה חודשים הכוללת הזנה ולינה. לומדים מהיצירה העברית לדורותיה, ואת הדתות השונות ממזרח וממערב. מטיילים ומכירים את ירושלים מזוויות שונות דרך טיולים, סיורים ומפגש עם דמויות, קהילות ודרכי חיים.

לאתר האירגון

הלו"ז העברי

מיזם להכללת מועדים בעלי משמעות ותוכן יהודיים ממסורות קהילות ישראל, בתוך מעגל השנה הישראלי.

לאתר האירגון

הלל

ארגון שמטרתו לחזק את זהותם היהודית של סטודנטים ישראלים ולהעמיק את תחושת שייכותם לעם היהודי וזאת באמצעות חשיפתם והעמקת היכרותם עם המגוון הרחב של קהילות וזהויות יהודיות הקיימות בעולם כיום.

לאתר האירגון

התנועה המסורתית

תנועה ישראלית במהותה ובצביונה, ועם זאת בעלת זיקה ליהדות הקונסרבטיבית העולמית. התנועה ברחבי הארץ, על כל אגפיה, מהווים בית לאנשים רבים המוצאים בהם יהדות חמה ומסבירת פנים, המשלבת אמונה, מסורת ומסגרת קהילתית עשירה בערכים יהודיים דמוקרטיים.  

לאתר האירגון

התנועה הרפורמית

ארגון הגג של הקהילות והמוסדות הרפורמיים בישראל. התנועה הישראלית הינה חלק מתנועה עולמית, הפועלת באמצעות 1200 קהילות ומרכזיים קהילתיים בלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם.

לאתר האירגון

זוהר חי

בית מדרש 'זוהר חי' נוסד בירושלים בשנת תשע"ד על ידי הדסה פרומן, ד"ר שפרה אסולין, ד"ר אבישר וד"ר סיון הר שפי, מתוך החזון לייסד מרכז ללימודי הזוהר ותורת הסוד היהודית בחיבורם לחיים ולשפת היצירה. בית המדרש מפגיש לומדים מכל גוני קשת החברה הישראלית, גברים ונשים, חילונים ודתיים. תחת כנפיו נפגשים חוקרים ומורים המתמחים בלימוד ובחקר

לאתר האירגון

חופות

ארגון השגחה פרטית מציע מודל כשרות חלופי. משגיחי הכשרות של הארגון מפקחים על המסעדות ובתי העסק תוך מעורבות מתמשכת ויצירת שותפות מקצועית וערכית על-פי ההלכה.

לאתר האירגון

טנא ירושלמי

העמותה מאגדת מזה עשור 5 קהילות שיתופיות הפועלות בירושלים. חזון הקהילות הינו עיצוב חברה הומניסטית, סולידרית, דמוקרטית ושוויונית בישראל תוך בניית מודל למשיכה של צעירים למגורים בירושלים בטווח הרחוק.

לאתר האירגון

יסודות

עמותת 'יסודות – המרכז לליבון ענייני תורה ומדינה' הוקמה בשנת תשנ"ו, לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, על ידי קבוצת אנשי חינוך מן החברה הציונית דתית. מטרתה היא לייצב שפה יהודית-אזרחית תוך כדי חשיפה למגוון רחב של ערכים יהודים ודמוקרטיים העוזרים לשדה החינוכי לעצב תפיסת עולם מורכבת ומגובשת בהתמודדות עם אתגרים אלה.

לאתר האירגון

ישיבה מזרחית

בית לתרבות, תורה ויצירה ברוח יהדות ארצות האסלאם והמזרח. הישיבה היא פרי חלום ומאמץ של רבות רבים שמבקשים להביא את הוויית החיים המסורתית-מזרחית אל קלחת הזהויות המבעבעת של החברה הישראלית באמצעות לימוד, פיוט, מפגשי תרבות, שיח חברתי ויצירה ברוח מסורת אבותינו ואמותינו, ועם הטאץ’ המיוחד שלנו – כאן ועכשיו. הבשילה השעה לעשות מקום לעושר התרבותי וההגותי

לאתר האירגון

כל ישראל חברים

'כל ישראל חברים – אליאנס' הוא ארגון חינוכי שמעטים כמותו. לפני מאה וחמישים שנה, יצרו מייסדי הארגון באירופה מסגרת חינוכית נועזת שנועדה לאפשר לתלמידים יהודים להשתלב בתוך סביבת חייהם, תוך הקניית השכלה אוניברסלית וחיזוק המסורת היהודית. 'כל ישראל חברים – אליאנס' הוא ארגון שהקדים את זמנו, הוא החל את דרכו במטרה להגן על זכויות היהודים

לאתר האירגון

מכון הדר

מכון הדר מהווה בית עבור אנשים השואפים לבנות, לבסס ולהעצים, קהילות תוססות, מחויבות להלכה ושוויוניות החיות חיי לימוד תורה, תפילה וגמילות חסדים. אנו מבקשים לבנות עולם בו מתקיימות קהילות כאלו, על ידי תכניות ישיבתיות אינטנסיביות, בית מדרש פעיל, קשר עם בוגרים, שיתופי פעולה עם קהילות וארגונים השותפים לעולם ערכי זה, אירועים פומביים, ולימוד והוראה סביב

לאתר האירגון

מכון כרם

המכון מכשיר מורים בתחומי הרוח, היהדות, החברה, האמנות והמדעים, ברוח ההומניזם ואהבת האדם. הלימודים מתקיימים באווירה אינטימית, ברמה אקדמית גבוהה ותוך יחסי אמון בין מורים לתלמידים.

לאתר האירגון

מכון שוקן למחקר היהדות – JTS

מכון מחקר למדעי היהדות הפועל בירושלים למעלה משמונים שנה ומעורב בחיי התרבות בעיר. במכון מתקיימים ערבי עיון, תערוכות וכנסים הפתוחים לקהל הרחב. המכון משמש כקמפוס לתלמידי התכנית להכשרת רבנים של ה-JTS. המכון יושב בבניין ההיסטורי של ספריית שוקן ומכיל אוסף ייחודי בתחום מדעי היהדות.

לאתר האירגון

מכון שכטר

מכון שכטר מציע תואר שני המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה עם התמחות לבחירה בשניים מתוך מבחר של 13 תחומי לימוד מרתקים במדעי היהדות. במהלך התואר תיהנו מדרכי לימוד מסורתיות המשולבות בגישות מחקר מודרניות.

לאתר האירגון

מכון שלום הרטמן

מרכז חינוך ומחקר יהודי במושבה הגרמנית בירושלים. המכון הוקם על ידי הרב פרופ' דוד הרטמן בשנת 1976, ונקרא על שם אביו. המכון מכשיר חוקרים, מחנכים, תלמידים, מנהיגים ורבנים מכל הזרמים.

לאתר האירגון

ממזרח שמש – כל ישראל חברים

ממזרח שמש הוא בית מדרש למנהיגות חברתית, המטפח פעילים ומנהיגים חברתיים, לעשייה חברתית ברוח מסורת ישראל ובהשראת מורשת יהודי המזרח.

לאתר האירגון

מרכז פיוקסברג

המרכז משמש משכן לאיחוד הקהילות הקונסרבטיביות בארץ ובעולם. קמפוס מרכז פיוקסברג כולל את הישיבה הקונסרבטיבית המשלבת לימוד מקורות ישראל לעומקם באווירת החוויה היהודית. במקום מתקיימת פעילות תרבותית עניפה הכוללת הצגות, מופעים ואירועים מיוחדים לילדים.

לאתר האירגון

משיב הרוח

כתב עת לשירה יהודית – ישראלית, נוסד בראשית שנת תשנ"ה (1994) בידי חבורת משוררים צעירים דתיים, חלקם מבני ההתיישבות ביש"ע.

לאתר האירגון

נאמני תורה ועבודה

תנועה ציונית-דתית המבקשת להחזיר את הציונות הדתית לשורשיה. מגמתה לחזק את ערכי 'תורה ועבודה', תוך שילוב התורה עם המדע, הציונות והחיים המודרניים.

לאתר האירגון

נשימה א.מ.י

נשימה שמה לעצמה למטרה להתמודד בדרך יצירתית ובאמצעות כלים אמנותיים – מוסיקליים-רוחניים עם משבר הזהות הקיים בעולם המודרני (והפוסט-מודרני) ובתוכו משבר הזהות היהודית בישראל וברחבי העולם היהודי כולו.

לאתר האירגון

סטודיו משלך

סטודיו משלך – קבוצת אמניות הבאות מהחברה הדתית לגווניה השונים,  פעילות משנת 2010 בשני מישורים: לקידום והעצמה מקצועית וכלכלית של נשים אמניות בכלל ואמניות דתיות בפרט, ולקידום אמנות ותרבות ככלי המגשר בין זהויות, תרבויות ואוכלוסיות מגוונות בירושלים. הסטודיו שלנו פועל במקלט בשכונת סן מרטין, ומשמש גלריה להצגת תערוכות ומקום מפגש לאמנים/יות  אורחים ולהכרות אישית בין

לאתר האירגון

ערבות – נשים מחברות מסורת

בית מדרש למנהיגות חברתית לנשים, המטפח מנהיגות חברתיות ותלמידות חכמות בהשראת מורשת יהדות ספרד והמזרח, ומתוך הישענות על כוחן של נשים בהעברת מסורת ובתיקון חברתי. אנו מאמינות בכוחה של המורשת הספרדית-מזרחית לשמש מודל לחברה המכילה מגוון וריבוי והמושתתת על ערכים של צדק חברתי, מתינות, שלום וערבות הדדית.

לאתר האירגון

קהילות שרות

'קהילות שָרות פיוט וניגון' – לפיוט יש בית. מהות העשייה שלנו לייצר מפגש בין עולם הפיוט לציבור הרחב ולתרבות הישראלית העכשווית. אנו מפיקים מופעי פיוט בשילוב נגנים, כנסי תוכן, סדנאות ומפעילים את התוכנית "מסע הקסם הפיוטי" שבמסגרתה מתגבשות קהילות פיוט ממשיות ברחבי הארץ. אנו מאמינים כי הפיוט על מרכיביו השונים: מוזיקה, טקסט, ריטואל וקהילתיות –

לאתר האירגון

קול האות

קול האות רותמת את כוחן הייחודי של אמנות חזותית ואומנויות הבמה במסגרת תכניות משמעותיות וחוויתיות המשמשות להעברת רעיונות, תכנים וערכים יהודיים

לאתר האירגון

קולך

'קולך – פורום נשים דתיות' הינו ארגון אורתודוקסי פמיניסטי חלוץ בישראל, לקידום ופיתוח מנהיגות נשית רוחנית, והעמקת השותפות הנשית באורחות החיים היהודיים.

לאתר האירגון

תא שמע TA SHMA

תא שמע הוא בית מדרש עצמאי דובר צרפתית הפתוח לכל, שבסיסו בירושלים Ta Shma est un Beit Midrash indépendant francophone ouvert à toutes et à tous, basé à Jérusalem

לאתר האירגון

תמורה

יהדות חילונית – תמורה הומניסטית ביהדות. "יהדות חילונית" נוסדה בשנת 2003 כחממה ליזמות חברתית וחינוכית בתחומי היהדות כתרבות ומכון להכשרת רבנים חילונים-הומניסטים הידוע בשם "תמורה – יהדות ישראלית". עד כה הוסמכו 37 רבנים ורבות חילונים.

לאתר האירגון

השותפים שלנו לדרך

גווני ירושלים

תוכנית לפיתוח וביסוס רשת קהילתית בתחום הזהות היהודית-ישראלית-פלורליסטית בשכונות ירושלים.

לאתר האירגון

המודל הירושלמי

מטרת המודל הירושלמי היא לאגד ולתמוך במובילי שינוי היוצרים יחד חברה אזרחית תוססת, מגוונת וחזקה בירושלים.

לאתר האירגון

הסוכנות היהודית

מאז הקמתה ב-1929 פעלה הסוכנות היהודית למען השבתם הביתה של למעלה מ-3,000,000 עולים, ייסדה למעלה מ-1,000 ישובים ברחבי ישראל, חינכה למעלה מ-300,000 אלף ילדים ב"עליית הנוער" והקימה למעלה מ-1,500 מוסדות חינוך ותרבות.

לאתר האירגון

הקרן לירושלים

 הקרן לירושלים היא קרן עירונית הפועלת על מנת "לסייע בצמיחתה של ירושלים כעיר מודרנית, סובלנית, פלורליסטית, תרבותית, בעלת חוזק כלכלי וקהילות מגוונות". הקרן מתרכזת ביזמות חברתית-תרבותית המכוונת לסדר היום ולצרכים המיוחדים של החברה האזרחית בירושלים. הקרן לירושלים מתמקדת בפרויקטים בתחומים של העצמה קהילתית, תרבות יוצרת ומנהיגות עתידית.

לאתר האירגון

מרכז ספיר

מרכז ספיר הינו חלוץ ומוביל בתחום ההתחדשות היהודית בישראל ובמידה רבה הקדים את התפתחותו והתרחבותו הניכרת של תחום זה בישראל בשני העשורים האחרונים. כיום התרומה הייחודית של מרכז ספיר נובעת מהראייה המערכתית המקיפה והאסטרטגית של שדה ההתחדשות היהודית בישראל, כאשר מטרות המרכז מתממשות באמצעות ייזום תכניות חדשניות בשיתוף פעולה עם ארגונים הפועלים בתחום  ומתן תמיכה

לאתר האירגון

מרכז צעירים

המרכז הוא מוקד ידע ופעילות, ומהווה זירת מפגש סביב תחומי עניין מרכזיים הנוגעים בחיי הצעירים בעיר – פיתוח קריירה, אקטיביזם חברתי וחוויה סטודנטיאלית. פועל לפיתוח ומימוש פוטנציאל כלל הצעירים (גילאי 18-40) בירושלים. 

לאתר האירגון

עיריית ירושלים

עיריית ירושלים היא גוף השלטון המקומי, במעמד של עירייה, האחראי לניהולה השוטף של העיר ירושלים. ככל רשות מקומית, עוסקת עיריית ירושלים בעניינים מוניציפליים מסוג הסדרת שירותי חינוך, תרבות, רווחה, תשתיות, ניקיון, תברואה וכדומה.

לאתר האירגון

פדרציית מטרו-ווסט

היא הפילנתרופיה היהודית הגדולה ביותר בניו ג'רזי והפדרציה השמינית בגודלה במדינה, המשרתת את הקהילה היהודית באסקס, מוריס, סאסקס, יוניון וחלקים ממחוזות סומרסט. הפדרציה מתכנסת ומובילה את הקהילה המקומית כדי להבטיח את המשכיות וחוזק של העם היהודי, לתמוך במדינת ישראל בטוחה יהודית ודמוקרטית, ולדאוג ליהודים נזקקים במקום וברחבי העולם.

לאתר האירגון

פדרציית ניו יורק

הפדרציה מממנת רשת של מאות עמותות וארגונים חברתיים העובדים בנפרד ויחד כדי להגיב לאתגרים מתמשכים ולבעיות המתעוררות בשטח. מציעה מרחב קהילתי בטוח ומסביר פנים, מפגישים קולות יהודיים מגוונים סביב מטרות משותפות ושואפים בכל יום ליצור קהילה יהודית מכילה ושוויונית יותר.

לאתר האירגון

פנים – האיגוד הארצי

מאגד תחתיו ארגונים שונים העוסקים בתרבות ובזהות יהודית במגוון רחב של תפיסות עולם: חילוניים, אורתודקסיים, רפורמיים וקונסרבטיביים; קהילות עירוניות ובני ההתיישבות העובדת; ארגונים אשכנזיים ומזרחיים; ארגוני עולים חדשים וותיקים.

לאתר האירגון

קהילת קדם

קדם היא קהילת בית כנסת המבקשת לשוב לשורשיו של בית הכנסת הארץ-ישראלי הקדום מחד, ולהוות גשר בין מוסד עתיק זה לבין הוויית החיים הישראלית העכשווית והמודרנית, מאידך. בית הכנסת קדם פועל מתוך מחויבות למסורת ההלכה ומתוך רגישות למציאות החיים העכשווית וצרכיה. הקהילה הוקמה על ידי גרעין של חברי קהילת שבת בבוקר ברחביה שעבר לקרית יובל

לאתר האירגון

קואליציית הסובלנות

קואליציית הסובלנות הירושלמית היא התאגדות של כ- 70 ארגונים ומוסדות הפועלים למען קידום סובלנות וחיים משותפים בירושלים. מטרת הקואליצייה, הפועלת בחסות הקרן לירושלים, היא לחזק את הארגונים החברים בה ולהעצים את פעילותם ואת השפעתם בעיר, לשם קיומו של מרקם עירוני בריא ולתפקודה התקין של העיר עבור כלל תושביה. בנוסף, הקואליצייה שואפת להפיץ ולהטמיע תפיסות סובלניות

לאתר האירגון

קרן גימפריץ'

מטרת הקרן היא להעניק תמיכה לעמותות שמקדמות פלורליזם יהודי, ישראל כדמוקרטיה, וקיימות. האסטרטגיה של הקרן היא לממן מענקים לליבת הפעילות של הארגון ולתשתיות שלו.

לאתר האירגון

קרן דיאן וגילפורד גלייזר

קרן דיאן וגילפורד גלייזר משקיעה בשגשוג והביטחון של ישראל כמו גם החיוניות וההעשרה של קהילות יהודיות בישראל, בלוס אנג'לס וברחבי העולם. הקרן עוסקת גם במימון מחקר והתקדמות רפואית בישראל ובארה"ב, מאמצי סיוע הומניטריים ברחבי העולם ותחומים אחרים הדורשים מענה דחוף העולים מהשטח.

לאתר האירגון

קרן ליכטאג

קרן ליכטאג מכבדת את מורשתם של לי וטוני לייכטג באמצעות קידום חיים יהודיים תוססים ומעוררי השראה, קידום עצמאות וגירוי יזמות חברתית במחוז צפון סן דייגו ובירושלים.

לאתר האירגון